- Składowanie odpadówSkładowanie odpadów surowo zabronione”. „Nie nas, Polaków, brać na zakazy”, można odpowiedzieć… Codziennie mijam to miejsce, dlaczego wcześniej go nie sfotografowałem? Nie wiem.
- Zabawa w PhotoshopieChyba wracam do cyklu „ta jedna fotografia”. Niecelowo. Ale fajnie. Tym razem prezentuję zdjęcie po mojej zabawie w PSie. Nienaturalne, przesycone, rozmyte. Ale tak ma być 😉
- BocianZdjęcie bociana, bo jeśli on żyje, to my też możemy!
- Papierowa DamaNo cóż, jakoś tak postanowiłem zobaczyć, co można zrobić z kartki papieru. Wyszedł mi cykl zatytułowany „Papierowa Dama”. A wszystkie te zdjęcia są zaaranżowane za pomocą kartki papieru, ścinków z brystolu i kawałka drutu. Na górze artykułu powinno być zdjęcie tego wynalazku. Jedne zdjęcia wyszły lepiej, inne, naturalnie, gorzej. Z jednego jestem nie do końca… Dowiedz się więcej: Papierowa Dama
- Okiennik Wielki i zamek w MorskuJakoś tak wyszło, że ostatni często wracam w skałki. Całkiem niedawno byłem na Żelazku. Tym razem wywiało mnie do Skarżyc, obecnie jest to jak mi się wydaje (ale może nie mam racji) część Zawiercia. Samochód zaparkowałem pod kościołem, skąd udałem się pieszo pod Okiennik Wielki. Kilkanaście minut drogi, i jestem. Po obejściu skałki wokoło, wydrapałem… Dowiedz się więcej: Okiennik Wielki i zamek w Morsku
- ŻelazkoDawno mnie w skałkach nie było. Ostatnio obserwując z daleka zamek w Bobolicach. Aż wreszcie mi się udał krótki, jednodniowy wypad, z którego przywożę to jedno, kolorowe zdjęcie 😉
- SkansenNo cóż, już kiedyś byłem w skansenie w Parku Chorzowskim. Ale kto mi zabroni jechać ponownie? A oto jedno ze zdjęć, które zrobiłem… A jak będę miał chwilkę, dorzucę następne! UPDATE… Miałem chwilkę 😉
- Jesień idzie…I ot, zrobiłem takie zdjęcie. Jesienne. Zdjęcie drzewa, zrobione dosyć późno. Jednak niewielkie prześwietlenie pomogło złagodzić kontrasty. I te piękno naturalnych krzywizn horyzontu! Bajka po prostu 😉
- GrzybkiGrzybki, niestety – nie halucynki. Ale co tam! zdjęcie jest 😉
- DrzewoNic takiego – drzewo o świcie. Prawdziwa fotografia przyrody 😉 Zdjęcie zrobione tuż po świcie, mgły unoszące się nad łąką, silne kontrasty – baaaardzo mi się to zdjęcie spodobało 😉
- Migawka z BobolicMigawka z Podzamcza już była, teraz przyszła kolej na migawkę z Bobolic. Zrobione z daleka, co widać 😉
- Katowice, updatePamiętacie wpis zatytułowany „Katowice, miasto w budowie„? No to jest kolejne zdjęcie do serii 😉
- Migawka z PodzamczaHej, byłem ostatnio na zamku Ogrodzienieckim w Podzamczu. Nie pierwszy raz, dlatego tym razem wrzucam tylko to jedno (ale dobre!) zdjęcie 😉
- ZOO w Parku ŚląskimZoo w Parku Śląskim. Byłem i to nie raz. Nawet jest wpis na blogu.;). Ale nie szkodzi iść tam ponownie, prawda? A więc poszedłem, a nawet pojechałem. Tramwajem, co dla mnie samo w sobie jest wydarzeniem niezwykłym. Zwiedzanie, tradycyjnie zacząłem od tabliczki z napisem „główny kierunek zwiedzania”. I tak zawsze gdzieś mi te tabliczki zginą… Dowiedz się więcej: ZOO w Parku Śląskim
- Jura Krakowska – po raz kolejnyKolejny raz Jura Krakowsko-Częstochowska? Dlaczego nie?Kiedyś, dawno temu byłem w Olsztynie. Samochód zaparkowałem na parkingu przy rezerwacie Sokole Góry i pieszo ruszyłem do zamku. Dało mi to solidny spacer, prowadzący przez Górę Biakło i Górę Lipówki. Pomyślałem wtedy, że warto by przyjechać tutaj tylko dla tych dwóch miejsc. Tak też zrobiłem w piątek. Prosto z… Dowiedz się więcej: Jura Krakowska – po raz kolejny
- Katowice, miasto w budowie Byliście może kiedyś w miejscu, z którego rozciągają się dwa skrajnie różne widoki? Ostatnio uświadomiłem sobie, że niedaleko ode mnie jest idealny przykład kontrastu. Z jednej strony ulicy nowe osiedle, “Pierwsza Dzielnica”, po drugiej stronie… klepisko, dwa wraki samochodów, generalnie czwarty świat 😁. Tło dla tego kataklizmu stanowi kolejne, piękne i nowe osiedle. Chyba, że… Dowiedz się więcej: Katowice, miasto w budowie
- Dwa krzyżePogoda się posypała, skorzystałem więc z okazji. Mając trochę wolnego czasu wymieniłem klocki hamulcowe w rowerze. I wszystko byłoby dobrze, ale klocki klockami. Ale na rowerze to jednak bym pojeździł, a nie tylko go naprawiał ;). Niebo jednak było zachmurzone, zapowiadało się na burzę. I wpadłem na pomysł: pojadę sfotografować dwa krzyże stojące w okolicy.… Dowiedz się więcej: Dwa krzyże
- SUPem Po BrynicySUPem po Brynicy? Serio, spływ Brynicą? Miałem wątpliwości. Przede wszystkim moje obawy dotyczyły czystości wody. Stwierdziłem jednak, że jeśli nie spróbuję, to się nie dowiem. I tym sposobem w sobotę rano zapakowałem się do samochodu i pojechałem do Piekar Śląskich, dzielnica Kamień. Spływ Brynicą zacząłem przy bardzo ładnym parku, leżącego nad samą rzeką. Wystarczyło wejść… Dowiedz się więcej: SUPem Po Brynicy
- Budynek grozi zawaleniemPrzejeżdżałem obok na rowerze. I po prostu musiałem się zatrzymać i zrobić to zdjęcie. Rama okienna tworząca krzyż i na niej tabliczka… jest to dosyć wymowna fotografia.
- Przysiądziesz się?Dom, dawno już opuszczony. Przed nim na werandzie, kanapa, na której możesz przysiąść i się zrelaksować. Chociaż w tym syfie – wolę nie. Zrobię zdjęcie i podziękuję 😉
Cześć, mam na imię Bartek a to jest mój „Inspirujący blog fotograficzny”. Równocześnie jest to moja droga w poszukiwaniu fotograficznych inspiracji.
Jednodniowe wycieczki, pływanie na SUPie, jazda na rowerze. Nawet dzień spędzony w domu – to wszystko okazję do fotografowania.
Dlatego zachęcam Cię, drogi czytelniku, do wspólnego przeżywania mojej drogi fotograficznej.




















